Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

  Dzień Europy w Poznaniu l

Dzień Europy Europe Direct – Poznań organizował wspólnie z Europejskim Forum Studentów AEGEE –Poznań.

O godz. 10.00 wyruszył zabytkowy tramwaj udekorowany flagami Unii Europejskiej, jeździł przez dwie godziny po mieście, a jadący w nim studenci AEGEE i przedstawiciele Europe Direct – Poznań rozdawali na przystankach ulotki i zachęcali do przyjścia na Pl.Wolności , gdzie od godziny 12 zaczynały się obchody Dnia Europy.

Na Pl.Wolności od godziny 12 rozdawano przechodniom żółte róże wraz z ulotką o Europe Direct i broszurą „Wybory europejskie o co z tego”, informując jednocześnie o święcie – Dniu Europy. Ułożono z niebieskiego materiału dużą flagę, gdzie zamiast gwiazdek znalazły się kontury wszystkich – 27 krajów Unii Europejskie. Dzieci wraz z dorosłymi przyporządkowywały flagi do odpowiednich państw. Było też wiele konkursów m.in. układanie puzzli  (zdjęcia zabytków różnych stolic państw Unii Europejskiej) i odgadywanie co jest na zdjęciach. Były też konkursy plastyczne i quizy dla dorosłych. Żaden z uczestników nie odszedł bez nagrody, w postaci chorągiewki UE, długopisu, kubka, mapy UE czy tez ekologicznej torby. Co najważniejsze w konkursach uczestniczyły nie tylko dzieci ale całe rodziny.

Punkt Informacyjny Europe Direct – Poznań cieszył się dużym zainteresowaniem, były dwa główne tematy, na które zadawano najwięcej pytań -  fundusze unijne i wybory do Parlamentu Europejskiego. W czasie kilku godzinnej imprezy rozdano przeszło 1000 ulotek o Wyborach, podobną ilość o Parlamencie Europejskim i funduszach unijnych.

W trakcie imprezy przechodnie mogli wziąć udział w prawyborach wyrażając swoje zdanie nt. czy wezmą udział w wyborach, czy tez nie. Zdecydowana większość była na TAK.


 
więcej  powrót   

aktualnosci archiwum