Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

Zaproszenie na DYSKUSJĘ "OTWARTA O PRZYSZŁOŚCI EUROPY" l 2021-02-26 11:30:20

Instytut Politologii oraz Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, mają przyjemność zaprosić na webinarium:
W STRONĘ „MOJEJ” UNII EUROPEJSKIEJ: DYSKUSJA OTWARTA O PRZYSZŁOŚCI EUROPY. 
... więcej więcej  

 
KE proponuje nowe rozporządzenie, aby podróżni w UE mogli nadal korzystać z bezpłatnego roamingu l 2021-02-25 12:40:00

Komisja zaproponowała dzisiaj nowe rozporządzenie w sprawie roamingu, aby podczas podróży po UE obywatele mogli korzystać z roamingu bez dodatkowych opłat. W czasach, gdy podróże inne niż niezbędne nie są zalecane, jest to ważne działanie z myślą o lepszej przyszłości.

... więcej więcej  

 
Budowanie przyszłości odpornej na zmianę klimatu – nowa unijna strategia przystosowania się do zmiany klimatu l 2021-02-24 13:31:36

Komisja Europejska przyjęła dziś nową Strategię UE w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu, w której nakreślono, jak przygotować się na nieuniknione skutki tej zmiany. Choć UE robi wszystko, co w jej mocy, aby przeciwdziałać zmianie klimatu, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, musimy również przygotować się na jej nieuniknione konsekwencje.

... więcej więcej  

 
Koronawirus rodzi przemoc l 2021-02-24 13:31:35

- Podczas pandemii odnotowano wzrost przemocy domowej, niegodziwego traktowania dzieci w celach seksualnych, cyberprzestępczości oraz przestępstw z nienawiści na tle rasistowskim i ksenofobicznym – piszą wiceprzewodnicząca Věra Jourova i komisarz Didier Reynders w oświadczeniu z okazji Europejskiego Dnia Ofiar Przestępstw.

... więcej więcej  

 
Partnerstwo dla rozwoju l 2021-02-24 13:31:34

- Inwestując w innowacje, inwestujemy w naszą zdolność do odgrywania wiodącej roli w rozwoju technologicznym i rozwoju zdolności strategicznych – powiedział komisarz Thierry Breton. UE ma ustanowić nowe partnerstwa europejskie i zainwestować prawie 10 mld euro w ekologiczną i cyfrową transformację m.in. wodór, ekologiczne lotnictwo i kolej oraz – przede wszystkim – ochronę zdrowia.

... więcej więcej  

 
Ochrona osób pracujących za pośrednictwem platform cyfrowych l 2021-02-24 13:31:33

Komisja rozpoczyna dziś pierwszy etap konsultacji z europejskimi partnerami społecznymi na temat sposobów poprawy warunków pracy osób pracujących za pośrednictwem cyfrowych platform pracy. W UE szybko przybywa osób pracujących za pośrednictwem platform internetowych, dotyczy to rosnącej liczby sektorów gospodarczych. Taka praca może wiązać się z większą elastycznością, większymi możliwościami zatrudnienia i dodatkowymi dochodami, także dla osób, dla których wejście na tradycyjny rynek pracy może być trudniejsze.

... więcej więcej  

 
znalezionych: 659 na 110 stronach
poprzednie   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   dalej

aktualnosci archiwum