Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

O Syriuszu, który jeździ koleją - przygody z Funduszami l 2021-07-30 11:10:47

WIELKOPOLSKI PARK NARODOWY IM. A.WODZICZKI – SKRBNICA NATURALNEGO PIĘKNA

Lato to przepiękna pora – można cieszyć oko kojącą zielenią drzew, krzewów i łąk. Rośliny urzekają swoim pięknem, ale są też podstawą funkcjonowania ekosystemu. Rośliny są  pożyteczne także na terenach miejskich. Dlaczego? Dowiecie się na naszej eko-wycieczce! Jeśli macie ochotę na wakacyjny odpoczynek w cieniu lasu i na miejskiej łące, wybierzcie się z naszym podróżniczkiem Syriuszem w okolice Wielkopolskiego Parku Narodowego, Mosiny i Puszczykowa. Tam czekają na nas piękne widoki, ale również dowiemy się z pewnością wielu ciekawych rzeczy o ekologii i funduszach unijnych. Połączmy więc przyjemne z pożytecznym i wyruszmy wraz z Kolejami Wielkopolskimi w ramach akcji ,,O Syriuszu, który jeździ koleją – przygody z funduszami” do Mosiny, gdzie zacznie się nasza przygoda.

 

... więcej więcej  

 
Kampania informacyjna dla pracowników sezonowych w UE l 2021-07-27 12:05:04

W celu podniesienia świadomości obywateli UE nt. ich praw podczas wykonywania pracy sezonowej za granicą na terenie UE, Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął specjalną kampanię informacyjną na ten temat. W kampanię włączyła się także Europejska Sieć Służb Zatrudnienia – EURES w całej UE. Działania sieci EURES w Polsce prowadzone są na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.

... więcej więcej  

 
O Syriuszu, który jeździ koleją przygody z funduszami l 2021-07-23 15:00:44

KALISZ – GRÓD I ŻARÓWKA – CZYLI ZABYTKI I EKOLOGIA W JEDNYM MIEŚCIE

 

Wakacje już prawie na półmetku. Chcecie znaleźć nutę adrenaliny w długie letnie dni? Syriusz jak zwykle gwarantuje Wam wspaniale spędzony czas. Tym razem zaprasza Was serdecznie na eko-wycieczkę do Kalisza! Ta wycieczka będzie jak zawsze w klimatach ekologicznych – tym razem przedstawimy wam sposoby miasta na łączenie ekologii i ekonomii. Syriusz pokaże też przy okazji kilka interesujących zabytków. Komu w drogę, temu bilet na pociąg! Wyruszmy wraz z Kolejami Wielkopolskimi w ramach akcji ,,O Syriuszu, który jeździ koleją – przygody z funduszami” do drugiego pod względem wielkości miasta w Wielkopolsce, a także do miasta, które jako pierwsze z polskich miast zostało wspomniane w kronikach.

 

... więcej więcej  

 
Sprawozdanie roczne ze stosowania prawa UE w 2020 r. l 2021-07-23 08:34:10

Komisja Europejska przyjęła dzisiaj sprawozdanie roczne z kontroli stosowania prawa UE. Opisano w nim, w jaki sposób Komisja monitorowała i egzekwowała prawo unijne w 2020 r. oraz jak państwa członkowskie wypadły w poszczególnych obszarach działalności. W sprawozdaniu uwzględniono rozprzestrzenienie się pandemii COVID-19 i wyjaśniono, jakie działania Komisja podjęła w celu ochrony praw, wolności i źródeł utrzymania ludzi oraz niezbędnych zasobów przedsiębiorstw w całej Unii.

 

... więcej więcej  

 
Praworządność 2021: sprawozdanie UE przedstawia pozytywne zmiany w państwach członkowskich, ale wskazuje również poważne problemy l 2021-07-21 09:56:28

Komisja Europejska opublikowała dzisiaj drugie sprawozdanie na temat praworządności w UE. Obejmuje ono komunikat dotyczący sytuacji w całej Unii oraz szczegółowe rozdziały krajowe poświęcone poszczególnym państwom członkowskim. Sprawozdanie z 2021 r. zawiera analizę zmian, jakie zaszły od ubiegłego września, a także pogłębioną ocenę problemów stwierdzonych w poprzednim raporcie, z uwzględnieniem skutków pandemii COVID-19.

... więcej więcej  

 
Konkurs „Zaprojektuj Europę od nowa – Nowy Europejski Bauhaus” l 2021-07-21 09:44:44

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie startuje dziś z konkursem plastycznym „Zaprojektuj Europę od nowa – Nowy Europejski Bauhaus” skierowanym do studentów ASP i innych
uczelni artystycznych.

... więcej więcej  

 
znalezionych: 920 na 154 stronach
poprzednie   6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18   dalej

aktualnosci archiwum