Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

Oświadczenie Komisji Europejskiej w sprawie orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 14 lipca l 2021-07-16 10:34:19

Komisja jest głęboko zaniepokojona wyrokiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego, w której stwierdza się, że środki tymczasowe dotyczące funkcjonowania sądownictwa, zarządzone przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, są niezgodne z Konstytucją RP. Wyrok ten potwierdza nasze obawy co do stanu praworządności w Polsce.

 

... więcej więcej  

 
Ruszył nabór do programu Women TechEU, wspierający kobiety w branży deep tech l 2021-07-16 10:16:43

Komisja Europejska uruchomiła Women TechEU – nowy unijny program wspierający start-upy z branży zaawansowanych technologii prowadzone przez kobiety. Program oferuje wsparcie finansowe w wysokości 75 tys. euro oraz jakościowy coaching i mentoring w ramach programu Women Leadership Programme. Nabór wniosków – do 10 listopada 2021.

 

... więcej więcej  

 
Wkrótce pierwszy konkurs Europejskiego Partnerstwa na rzecz Bioróżnorodności l 2021-07-16 10:02:38

Europejskie Partnerstwo na rzecz Bioróżnorodności - Rescuing Biodiversity (oficjalnie rozpoczynające działalność w październiku 2021 roku jako następca BiodivERsA) wkrótce uruchomi pierwszy międzynarodowy konkurs na projekty badawcze zatytułowany ,,Supporting the protection of biodiversity and ecosystems across land and sea".

 

... więcej więcej  

 
Rozporządzenie w sprawie EuroHPC toruje drogę superkomputerom w Europie l 2021-07-16 09:48:27

Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie w sprawie ustanowienia Wspólnego Przedsięwzięcia w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali (EuroHPC). Akt toruje drogę pracom nad superkomputerami nowej generacji w Europie. 

 

... więcej więcej  

 
Europejski Zielony Ład: gospodarka i społeczeństwo UE ma osiągnąć ambitne cele klimatyczne l 2021-07-14 15:08:00

Komisja Europejska przyjęła dziś pakiet wniosków, aby dostosować politykę UE w dziedzinie klimatu, energii, użytkowania gruntów, transportu i opodatkowania w taki sposób, aby obniżyć emisje gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. do 2030 r. – w porównaniu z poziomami z 1990 r. Takie obniżenie poziomu emisji w najbliższej dekadzie to zasadniczy warunek, który może sprawić, by Europa stała się pierwszym na świecie kontynentem neutralnym dla klimatu do 2050 r. i wprowadziła w życie Europejski Zielony Ład. Przedstawione dzisiaj wnioski Komisji stanowią narzędzia prawodawcze, które służą realizacji celów zawartych w Europejskim prawie o klimacie oraz gruntownej transformacji naszej gospodarki i społeczeństwa zmierzającej do sprawiedliwej, ekologicznej i dostatniej przyszłości.

 

... więcej więcej  

 
Historyczne globalne porozumienie w sprawie sprawiedliwszego opodatkowania przedsiębiorstw wielonarodowych l 2021-07-13 10:40:52

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjmuje historyczne globalne porozumienie zatwierdzone dziś przez ministrów finansów i prezesów banków centralnych państw grupy G-20, które zapewni sprawiedliwe i stabilne międzynarodowe ramy opodatkowania osób prawnych. Ten bezprecedensowy konsensus doprowadzi do pełnej reformy międzynarodowego systemu opodatkowania osób prawnych. Obejmie to realokację praw do opodatkowania, co oznacza, że największe przedsiębiorstwa na świecie będą musiały płacić podatki niezależnie od tego, gdzie prowadzą działalność gospodarczą. Jednocześnie minimalna globalna efektywna stawka podatkowa na poziomie co najmniej 15 proc. pomoże ograniczyć agresywne planowanie podatkowe i powstrzymać „równanie w dół" podatku od osób prawnych

 

... więcej więcej  

 
znalezionych: 920 na 154 stronach
poprzednie   8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   dalej

aktualnosci archiwum