Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

Europejski plan walki z rakiem: KE uruchamia centrum wiedzy w celu walki z rakiem l 2021-06-30 08:11:00

Komisja uruchamia dziś centrum wiedzy na temat raka, pierwsze działanie przewodnie realizowane w ramach europejskiego planu walki z rakiem. Centrum wiedzy to nowa platforma internetowa służąca gromadzeniu dowodów i koordynowaniu działań mających na celu walkę z najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób poniżej 65 roku życia w Europie.       

... więcej więcej  

 
Długoterminowa wizja dla obszarów wiejskich w UE l 2021-06-30 08:09:30

Komisja Europejska przedstawiła dziś długoterminową wizję dla obszarów wiejskich UE, określając stojące przed nimi wyzwania i problemy oraz wskazując niektóre obiecujące możliwości, z jakich mogą skorzystać. Opierając się na prognozach i szerokich konsultacjach z obywatelami i innymi podmiotami na obszarach wiejskich, w przedstawionym dziś dokumencie zaproponowano pakt na rzecz obszarów wiejskich i plan działania na rzecz obszarów wiejskich, które mają sprawić, że staną się one silniejsze, lepiej skomunikowane, odporne i zamożne.

... więcej więcej  

 
KE dokonuje przeglądu unijnych przepisów dotyczących bezpieczeństwa produktów i kredytów konsumenckich l 2021-06-30 08:08:02

Komisja Europejska zaproponowała dziś zmiany w dwóch zestawach przepisów UE w celu poprawy ochrony konsumentów w świecie, który zmienił się w wyniku cyfryzacji i pandemii COVID-19. Komisja wzmacnia swoje działania osłonowe na rzecz unijnych konsumentów, na przykład poprzez dopilnowanie, by produkty niebezpieczne zostały wycofywane z rynku lub by oferty kredytowe były przedstawiane konsumentom w sposób jasny i łatwy do odczytania na urządzeniach cyfrowych.

... więcej więcej  

 
Europejska inicjatywa obywatelska: KE zaproponuje stopniowe znoszenie klatek dla zwierząt gospodarskich l 2021-06-30 08:06:16

Komisja postanowiła dziś pozytywnie odpowiedzieć na europejską inicjatywę obywatelską „End the Cage Age" (Zakończmy epokę klatek). Jest to już szósta udana inicjatywa wsparta przez ponad milion obywateli w całej UE. W ramach swojej odpowiedzi Komisja przedstawia plany dotyczące przygotowania do 2023 r. wniosku ustawodawczego w sprawie zakazu stosowania klatek w odniesieniu do różnych zwierząt gospodarskich. 

... więcej więcej  

 
O Syriuszu, który jeździ koleją – przygody z Funduszami l 2021-06-29 14:49:59

Czerwiec tradycyjnie kojarzymy z zakończeniem nauki w szkole i długo wyczekiwanym czasem wakacji. Czy macie już plany na odwiedzenie ciekawych miejsc? Zawsze warto wybrać się w odległe egzotyczne zakątki, ale fascynujące miejsca mogą być w Waszej okolicy na wyciągnięcie ręki. Dobrą opcją jest udanie się do miejsc, które macie blisko siebie!

... więcej więcej  

 
KE działania na rzecz bezpiecznego wznowienia działalności sektora kultury i sektora kreatywnego l 2021-06-29 14:09:58

Komisja opublikowała dziś wytyczne mające na celu zapewnienie bezpiecznego wznowienia w całej UE działalności w sektorze kultury i w sektorze kreatywnym. W czasie, gdy przyspieszają kampanie szczepień i poprawia się sytuacja epidemiologiczna, państwa członkowskie stopniowo otwierają instytucje kulturalne i przywracają działalność w dziedzinie kultury. 

... więcej więcej  

 
znalezionych: 920 na 154 stronach
poprzednie   12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24   dalej

aktualnosci archiwum