Christa Schweng została 33. przewodniczącą Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES). Jest piątą kobietą, która pokieruje organem UE reprezentującym społeczeństwo obywatelskie. – Musimy połączyć siły i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zagwarantować, że nasz Komitet wniesie znaczący wkład w odbudowę Europy – powiedziała Austriaczka.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w DIALOGU OBYWATELSKIM ONLINE „MASECZKI, SZCZEPIONKI, KWARANTANNY – COVID W SEZONIE GRYPOWYM”, który odbędzie się W CZWARTEK 5 LISTOPADA BR. W GODZ. 10:00-11:00.
Komisja przedstawia dziś wniosek ustawodawczy dotyczący dyrektywy UE, która ma zapewnić ochronę pracowników unijnych dzięki odpowiednim wynagrodzeniom minimalnym, umożliwiającym godne życie niezależnie od miejsca pracy. Wynagrodzenia minimalne ustalone na odpowiednim poziomie mają nie tylko pozytywne skutki społeczne, ale również przynoszą szersze korzyści gospodarcze – zmniejszają nierówności płacowe, pomagają utrzymać popyt krajowy i zwiększają chęć podjęcia pracy.
Komisja Europejska uruchamia dziś szereg dodatkowych działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ratowanie życia ludzkiego i zwiększenie odporności rynku wewnętrznego. Są to środki, dzięki którym zyskamy lepszą wiedzę o rozprzestrzenianiu się wirusa i skuteczności naszej reakcji, zwiększymy skalę przeprowadzania właściwie dobranych testów i udoskonalimy ustalanie kontaktów zakaźnych.
W dniach 16-20 listopada odbędzie się wydarzenie online pn. „EUROPEJSKA INICJATYWA OBYWATELSKA”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości na temat ulepszeń wprowadzonych przez nowe ustawodawstwo i możliwości kształtowania UE przez obywateli.
Komisja Europejska wypłaciła łącznie 17 mld euro Włochom, Hiszpanii i Polsce w pierwszej transzy wsparcia finansowego dla państw członkowskich w ramach instrumentu SURE.