Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

  Stoisko europejskie na Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki l

Chcecie przekonać się jak dobrze być Europejczykiem i jak korzystać ze swoich praw w UE ? Koniecznie odwiedźcie stoisko europejskie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań!


Znajdziecie nas w najbliższy poniedziałek (24.04.) w godz. 9:15-12:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (hol, parter, Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych, ul. Towarowa 55)

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane zarówno tematyką Unii Europejskiej, praw obywateli UE, jak i poszerzeniem oferty edukacyjnej szkoły poprzez współpracę z Europe Direct – Poznań.

Przygotowaliśmy dla Was europejskie zabawy, konkursy i quizy z nagrodami. Sprawdźcie swoją wiedzę i zobaczcie jak interesująca może być Unia Europejska!

Na wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o zjednoczonej Europie czeka mnóstwo materiałów o UE. Chętnie odpowiemy również na pytania dotyczące możliwości nauki i pracy w Europie oraz programów edukacyjnych, które Unia oferuje młodym ludziom.

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat kultury europejskiej oraz funkcjonowania Unii Europejskiej. Poprzez zabawę uczestnicy dowiedzą się, jakie korzyści z integracji europejskiej odnoszą państwa członkowskie, a także, z jakich możliwości mogą dzięki temu korzystać ich obywatele. Na najmłodszych będą czekać ciekawe konkursy oraz gry pozwalające poszerzyć wiedzę o krajach europejskich.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Zapraszamy do galerii


 
więcej  powrót   

aktualnosci archiwum