Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

  Projekt Naukowiec l

Zapraszamy młodych naukowców do wzięcia udziału w bezpłatnych Dniach Kariery i Mobilności w Poznaniu w dniach 18-20 października 2017 r. objętych patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, a także Polskiej Akademii Nauk, Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.REJESTRACJA JUŻ OTWARTA!

Stoliki dyskusyjne z ekspertami, warsztaty z przedstawicielami biznesu, informacje o grantach, doświadczenia stypendystów  - to tylko część atrakcji, które zostały dla Was przygotowane.


Dodatkowo będziecie mogli zagrać w grę na smartfony i tablety, wziąć udział w konkursie z nagrodami oraz przekazać nam swoje opinie i oczekiwania co do rozwoju kariery naukowej w Polsce!

Gdzie:


Dzień 1 - Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, sala nr 17, 61 712 Poznań

Dzień 2 - Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Sala Lumia, Poznań  
 

Dzień 3 -  Poznański Park Naukowo – Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań
 

„PROJEKT NAUKOWIEC” jest inicjatywą polskiej sieci EURAXESS, członka europejskiej sieci wspierającej mobilność naukowców, która działa od 2004 r. Jej inspiracją stała się debata nad zmianami dotyczącymi polskiej nauki i szkolnictwa wyższego oraz europejskiej polityki w zakresie rozwoju zawodowego młodych naukowców. Głównym celem projektu jest wskazanie i uświadomienie młodym adeptom nauki jak ważne jest planowanie własnego rozwoju i jak zróżnicowane elementy składają się na satysfakcjonującą karierę.

Jednym z instrumentów wspierających rozwój kariery oraz wyjazdy i pobyty w zagranicznych ośrodkach naukowych, jednostkach sektora pozarządowego czy w przedsiębiorstwie jest europejska sieć EURAXESS. Aby poznać jedno z jej narzędzi – portal EURAXESS – zapraszamy do udziału w grze z nagrodami. 

W ramach projektu przygotowano cykl 3-dniowych bezpłatnych wydarzeń w pięciu regionach, adresowanych przede wszystkim do doktorantów i studentów studiów magisterskich planujących rozwijać swoje pasje naukowe. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się o różnego rodzaju narzędziach pomagających planować karierę naukową, o grantach finansujących badania realizowane przez początkujących naukowców, porozmawiać z badaczami którzy odnieśli  sukcesy i ponieśli porażki, wziąć udział w debatach i warsztatach z ekspertami z różnych dziedzin i sektorów.

Projekt jest finansowany z programu Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020

 

Więcej informacji: http://poznan.projektnaukowiec.pl/


 
więcej  powrót   

aktualnosci archiwum