Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

  Spotkanie z Fransem Timmermansem l

Serdecznie zapraszamy na Dialog Obywatelski pt. „Demokracja polega na zaangażowaniu" z pierwszym wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem, który odbędzie się 24 maja 2018 r. we Frankfurcie nad Odrą w Kulturbahnhof (adres: Briesener Str. 7, 15230 Frankfurt Oder). Podczas wydarzenia zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne polsko-niemieckie, a więc istnieje możliwość zadawania pytań w dwóch językach.


 

Wstępny program wydarzenia:

18:00 - 19:30 poczęstunek w formie bufetu
19:30 - 21:00 Dialog Obywatelski z pierwszym wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Współprelegenci: Minister Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów Kraju Związkowego Brandenburgii Stefan Ludwig i Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak
21:00 - 22:00 koktajl i rozmowy kuluarowe z prelegentami i pozostałymi uczestnikami Dialogu Obywatelskiego
22:00               wyjazd z Frankfurtu nad Odrą

 

Demokracja polega na zaangażowaniu

Na rok przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zaplanowanymi na maj 2019 roku, polscy i niemieccy obywatele zostali zaproszeni do dyskusji na temat przyszłości Unii Europejskiej i demokracji w Europie. Jak Europa wpływa na moje codzienne życie? Co sprawia, ze jesteśmy razem w Europie? Jak Unia Europejska powinna ewoluować? W jakich obszarach UE powinna mieć więcej uprawnień? W jaki sposób mogę uczestniczyć?

Dołącz do nas i dyskutuj na temat Twojej wizji przyszłości Unii Europejskiej razem z niemieckimi i polskimi studentami, a także z:

Fransem Timmermansem- Pierwszym Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej
Elżbieta Polak- Marszałkiem Województwa Lubuskiego
i Stefan Ludwig- Minister Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów Kraju Związkowego Brandenburgii

Dyskusja będzie prowadzona w języku niemieckim i polskim.

Od 18:30 odbędzie się giełda informacji, na której niemieccy i polscy studenci zaprezentują swoje pytania i życzenia dla Unii Europejskiej. Prezentacji będzie towarzyszył poczęstunek.

Podczas wydarzenia będą robione zdjęcia i nagrywane materiały wideo.

Organizatorem wydarzenia jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Berlinie wraz z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu we współpracy z Punktami Informacji Europe Direct we Frankfurcie nad Odrą, Poznaniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Dla osób podróżujących z Poznania, zapewniony będzie transport autokarowy. Liczba miejsc ograniczona. Kryterium kwalifikowalności jest pierwszeństwo zgłoszeń. Wyjazd z Poznania planowany jest 24 maja w godzinach popołudniowych, zaś powrót ok. północy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu i transportem, proszę o kontakt z p. Bogumiłą Frąckowiak z Europe Direct w Poznaniu europedirect-poznan@irpoznan.com.pl .

Zgłaszając się, należy wypełnić załączony Formularz zgłoszeniowy. 

 


 
więcej  powrót   

aktualnosci archiwum