Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

  Lekcje europejskie w Szkole Podstawowej w Tomicach l

1 października br. w Szkole Podstawowej w Tomicach odbędą się zajęcia europejskie, podczas których Konsultanci ED zapoznają najmłodsze dzieci z europejskimi bajkami i symbolami UE, a uczniów klas starszych z ciekawostkami nt. państw UE oraz języków.

Oddziały przedszkolne wezmą udział w zajęciach dot. bajek europejskich. Dowiedzą się m.in. tego, jakie znane bajki powstały w Polsce i innych krajach UE. Zmierzą się także z wyzwaniem – spróbują odgadnąć, o jaką bajkę chodzi słuchając lub oglądając jej fragment.

Uczniowie klasy I i II poznają natomiast symbole europejskie – policzą gwiazdki na europejskiej fladze, dowiedzą się, kim jest Syriusz, a także kiedy UE obchodzi swoje ,,urodziny’’. Klasy III i IV odbędą wirtualną podróż po Europie i wspólnie odkryją, z czego słyną poszczególne państwa UE. Dowiedzą się, czym jest Atomium i gdzie należy pojechać, aby zobaczyć Bramę Brandenburską. Najstarszym uczniom Konsultanci ED przekażą wiedzę nt. języków, m.in.: ilości języków urzędowych w UE i ich podziału na grupy językowe. Wszyscy uczniowie wezmą udział w zadaniach, zabawach i quizach przewidzianych podczas lekcji.

Każdy uczestnik zajęć otrzyma broszurę informacyjną, dzięki której będzie mógł poszerzać swoją wiedzę nt. UE.


 
więcej  powrót   

aktualnosci archiwum