Strona główna      Mapa strony  Kontakt 

  Lekcje europejskie w Zespole Szkół Samochodowych w Poznaniu l

7 grudnia br. odbędą się zajęcia online z uczniami Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu, podczas których Konsultanci ED przedstawią uczniom informacje dot. studiowania i podejmowania pracy w państwach UE, jednolitego rynku europejskiego oraz wyjaśnią jak UE chroni konsumentów.

Uczniowie dowiedzą się m.in. jakie prawa związane z podejmowaniem nauki i pracy przysługują im jako obywatelom UE. Poznają także program Erasmus+, który umożliwia m.in. studentom odbycie części studiów za granicą. Usłyszą także czym jest EURES i SOLVIT.

W czasie zajęć dot. konsumentów uczniowie poznają swoje prawa jako konsumenci, dowiedzą się jaka jest różnica między gwarancją a rękojmią, a także zapoznają się z niektórymi europejskimi znakami jakości, które pojawiają się na produktach.

Podczas zajęć dot. jednolitego rynku europejskiego uczniowie poznają krótką historię jego powstania i dowiedzą się bliżej, czym charakteryzują się poszczególne swobody zapewniane przez jednolity rynek europejski oraz jakie korzyści niesie ze sobą jego funkcjonowanie.

Na każdych zajęciach planowane są aktywności takie quizy i zadania.


 
więcej  powrót   

aktualnosci archiwum